Nabitý víkend házené v České Lípě představil i utkání mužů. V rámci inter regionální ligy Libereckého a Královohradeckého kraje přivítali házenkáři Česká Lípy tým z Jablonce.
Skvělý začátek a koncentrovaná obrana, to byl klíč k vítězství. Od 2. minuty kdy Česká Lípa dostala do vedení a postupně zvyšovala náskok, který se zvyšoval až na rozdíl 6 branek. Ke konci půle však Jablonec zabral a dokázal snížit náskok České Lípy na rozdíl 4 branek a tak se šlo do šaten za skóre 13:9 pro Lípu.
Začátek druhé půle probíhal ve stejném duchu jako první, Česká Lípa zvýšila náskok a Jablonec začal dotahovat. Ve 20. minutě druhé půle dokonce bylo skóre už pouze o gól a to 19:18 pro Českou Lípu. Naštěstí domácí hráči opět zabrali a dokázali za 8 minut Jablonci utéct o 7góĺů. Konec utkání se tedy už dohrával v poklidném duchu a Česká Lípa tak zvítězila 26:20 a připisuje si hned v prvním utkání body do tabulky. Nejlepším střelcem domácích byl s 10 brankami Robin Skřápek, skvěle dále zahráli hrající v brace Jarda Živnůstka v poli pak hrající manažer týmu Zdeněk Líbal, v obraně se pak činil Martin Neumann.
Dále hráli Honza Duben Září, Mema Drobas, Tomáš Hejl, Jakub Barney Mares, Václav Kříž, Lukáš Janeček a Oldřich Rybář
Stále máme ty nejvyšší cíle a budeme letos hrát o vítězství. Pokládat si otázku, zda budeme hrát o postup do 2. ligy je brzo, nicméně pro to uděláme vše. Lidé, kteří nás chodí podpořit, by si to zasloužili, jelikož i v našem druhém domácím zápase jich přišlo neskutečné množství, za což jim děkujeme. Konstatoval vedoucí týmu Libor Knap
Házená, sport pro každého!