První body v sezóně: Železný Brod – Česká Lípa 21:21 (12:11)

Po nepovedém vstupu do letošní sezóny zajížděli házenkáři do Železném Brodu. Proti tamnějšímu soupeři se Lokomotivě moc nedaří a dal se očekávat velmi bojovný zápas.

Oba soupeři nenastoupili zcelea v kompletních sestavách. Od úvodního hvizdu měli více ze hry domácí, ujali se vedení a své vedení jen navyšovali. Lokomotiva vypadala nervozně, střelba s dálky se nedařila a v útoku se kupila chyba za chybou. Domácí se ujali vedení až 8:4, ale za tohoto stavu přišel jisty obrat a Lokomotiva začala pomalinku stahovat až na rozdíl jedné branky v poločase.

Obě družstva předváděla velmi tvrdou obranu, ta domácích byla velmi kompatní a Lokomotiva s prosazovala velmi ztěžka. Od druhého poločasu začali domácí bránít osobně pravou spojku Hoznu Dubna, ten se tak moc v druhém poločšase nedeostal do hry, i přesto byl jeho přínos ve hře velmi významný. Branky se přelevvali z jedné strany na druhou. Hosté se dokázali párkrát dostat do jednobrankového vedení, avšak více nedokázali, a postupně se zápas blížil ke svému konci. Tvrdá hra domácích přinesla několik přelilových her, ty však Lokomotiva nekokázala využít a to aní výhodu dvou hráčů v poli.

Foto: Jan Duben, hráč č. 4

Drama přinesl samotný závěr zápasu. Lokomitiva vedla 21:20, v poslední minutě domácí vyrovnali na 21:21 a do konce utkání zbývalo ještě dlouhých 40 vteřin. Lokomativa však nedokázala tutu výhodu využít a vstřelit v závěrečných vteřinách rozdílovou branku. Zbrklým útokem zakončeným mimo branku domáících, dostali domácím 8 sekund před koncem poslední šanci na útok. Útok byl přerušen velmi diskutovaným faulem na domácího hráče, kde Lokomotiva deklarovala místo faulu prorážení, rozhodčí byl však zcela rozdílného názoru a nejlepsšímu hráči hostí Dubnovi udělil již po odhrání 60 minut přímou červenou. Ta nejen k překvapení domácích, ale hlavně vyloučeného měla další následek, nařízený sedmimetrový hod, který měl rozhodnout o vítězi tohoto velmi vyrovnaného utnání. Na sedmičku se proti hostujícmu brankaři Vodrážkovi postavil domácí střelec č. 14 Janus. Ten však v rozhodujícim momentu zklamal, jeho pokus o přehození brankaře nevyšl a tak brankář Vodrážka zajistil hostím z České Lípy zasloužený bod, domácí byly zklamáni, po vítězství šaholi po většině zápasu. Remíza byla asi pro obě mužstva zasloužená.

 

Video ze zápasu:

https://www.facebook.com/karel.liska.31/videos/3545628382149439

https://www.facebook.com/karel.liska.31/videos/3545763688802575