První výhra v druhé lize je doma!! V rámci druhé ligy se domácí házenkáři utkali s týmem z Mělníka. Domácí hráči byli od začátku utkání plně koncentrovaní a od začátku zápasu si budovali náskok. Ve 20. minutě se náskok domácích vyšplhal na 6 branek. Ani v této chvíli domácí nepřestali polevovat a nadále bojovali jeden vedle druhého. Do poločasu se šlo s náskokem 7 branek. Poločas skončil tedy 17:10 pro Českou Lípu.
Na začátku druhého poločasu byl náskok už krásných 8 branek. Mělník se však nechtěl vzdát a do 10. minuty dokázal snížit na rozdíl 4 branek. Domácí se ale znovu vrátili ke své hře a za pouhých 5 minut byl náskok opět 8 branek. Konec utkání se tak již dohrával a domácí si připisují první výhru ve 2. lize. Utkání skončilo 29:25.
“Neskutečné. Mám obrovskou radost. Když jsme do druhé ligy vstupovali, byli jsme defakto amatéři, kteří si šli zahrát házenou. Před 4 měsíci jsme se vydali na cestu za profesionalitou. Angažovali trenéra a začali pracovat jinak. Dneska jsme si mohli říct, že je to správný směr. Jsem na kluky strašně hrdý. Udělali mi obrovskou radost” konstatoval manažer týmu Zdeněk Líbal
Sestava domácích.
J. Živnůstka, V. Vodrážka, M. Hlava – J. Duben, V. Resl, V. Talman, M. Drobný, R. Skřápek, L. Knap, F. Tlustý, D. Řimnáč, J. Talman, O. Rybář, T. Hejl.
Trenér domácích: J. Kulhavý
Manažer týmu: Z. Líbal
Hlavní pořadatel: P. Fischer